Wesołych Świąt, kochanie

Kochana córeczko,

To już drugie Boże Narodzenie, które spędzasz z nami. A może powinnam napisać, które my spędzamy z Tobą. Nie wiem, kiedy i jak zleciał ostatni rok. Mignął nam przed oczami niczym struś pędziwiatr, a Ty wyrosłaś na śliczną i mądrą dziewczynkę i z każdym dniem stajesz się coraz fajniejsza, a ja z dumą spoglądam na Ciebie i cieszę się każdym Twoim uśmiechem na twarzy. A masz go często i mam tylko nadzieję, że czujesz się małym ale bardzo szczęśliwym człowiekiem.

Nie wiem, czy wiesz, ale to miejsce, w którym teraz o tym wszystkim piszę, powstało dzięki Tobie. I Madzi. Sprawiłyście, że ja i ciocia Monika chciałyśmy się ze sobą dzielić swoimi troskami i obawami o Was, a jednocześnie móc pokazać innym, że macierzyństwo i wychowywanie Was to jednocześnie ciężka ale i przyjemna sprawa. Dlaczego tak? Bo bardzo, ale to bardzo Was kochamy.

Z niewielkim zaskoczeniem spoglądałaś na choinkę w domu. Ot, wyrosło drzewko i mama poubierała w bombki i światełka. Pachnie i trochę jakby kłuje, ale i tak na razie większą frajdę sprawiają Ci krople deszczu na szybie, kolorowe świecące gwiazdki u Ciebie w pokoju i grające misie. Spokojnie, magia świąt dopadnie i Ciebie, tylko w swoim czasie. Nie spieszmy się z tym 🙂

życzenia, boże narodzenie

A na razie, Tobie i Madzi i wszystkim dzieciom życzę dużo miłości. Tej rodzicielskiej i przyjacielskiej.

Dużo tulenia i całowania.

Siadania na kolanach i wtulania się w czyjeś ramiona, bo wtedy jest najlepiej i najbezpieczniej.

Radosnego tańczenia do ulubionych piosenek.

Stania na głowie i biegania w kółko, jeśli tylko najdzie Cię na to ochota. Bo jak nie teraz, to kiedy?
Dzięki Tobie ja sama na nowo staję się dzieckiem i jest mi z tym chwilami naprawdę dobrze.

Snów spokojnych i kolorowych.

Beztroskich zabaw z innymi dziećmi.

Pierwszych zalążków prawdziwych i wieloletnich przyjaźni
(może to będzie Madzia lub Iza? A może Wiktoria? Albo starszy od Ciebie Nikoś? Nie wiem, czy już Ci mówiłam, ale ja i ciocia Monika znamy się od przedszkola! Ale super, prawda?)

Otwartości na świat, nie bój się szukać, sprawdzać i pytać.
Dopominaj się, by coś Ci pokazać i wytłumaczyć, bo nawet mamie lub tacie zdarzają się chwile gapiostwa i lekkiej nieuwagi.

Kolejnej setki ciekawych książek, dzięki którym spędzisz czas nie tylko w wyjątkowym świecie wyobraźni ale też z kimś, kto chce ten czas spędzić tylko z Tobą.

No dobrze, niech będzie… i ulubionego misia pod choinką 🙂

Całuję i widzimy się rano, kiedy wskoczysz nam radośnie do łóżka i oznajmisz, że szkoda spać, pora wstawać. Tak to właśnie z Tobą jest 🙂

Uściski wielkie, jak stąd do planetki Agi Bagi!

Mama

zdjęcie główne pochodzi ze strony http://yearhappynewyear.blogspot.co.uk/

(Visited 385 times, 1 visits today)

You Might Also Like