Sofa w stylu skandynawskim, czyli kilka inspiracji do nowego M!

Styl skandynawski zagościł w polskich domach można mieć wrażenie na dobre. I czy jest się czemu dziwić? Jak dla mnie nie, bo styl ten idealnie pasuje do naszych przecież nie za dużych wnętrz. Już słyszałam komentarze, że to „znowu na biało”, „znowu na szaro” lub „o już gdzieś to widziałem”, ale prawda taka, że styl ten jest wyjątkowo uniwersalny. Jasny. Przyjemny. Domowy! W naszym nowym „M” też taki będzie, z czego cieszę się niezmiernie. Co jednak pozostało wyzwaniem? Zgadniecie?

Mimo, iż metrów nam w końcu przybędzie, nadal nasz salon nie będzie pomieszczeniem, w którym można na rowerkach się ganiać. Tę funkcję przejmie wyjątkowo długi przedpokój. Co jednak nasz salon z aneksem kuchennym musi zmieścić? A no otóż to… kanapę. I to nie byle jaką, bo wymarzyliśmy sobie pewien mebel.

Jaki więc problem? Można by pomyśleć, że przecież nic łatwiejszego. Najlepiej wpisać w niezawodne google hasło „sofa w stylu skandynawskim” i wyskoczy cały zastęp dopasowanych mebli. Niestety meble te w większości mają jeden zasadniczy dla nas brak, otóż nie rozkładają się. A u nas bez tego ani rusz, bo jako, że rodzina przyjezdna, trzeba mieć gdzie przenocować licznych gości. I tu zaczynają się schody. Znalezienie bowiem sofy jednocześnie lekkiej i zgrabnej, ale rozkładanej to już zadanie o wyższym stopniu trudności. A jak dorzucimy do tego jeszcze przystępną cenę i wygodę… to dopiero robi się wyzwanie. Czy uda nam się temu podołać? Znaleźliśmy na rynku kilka typów.

1. Sofa PURE 3 osobowa

sofa w stylu skandynawskim

Źródło: agatameble.pl

2. Arno Sofa

Sofa w stylu skandynawskim

źródło: umebluje.pl

3. Sofa Scandi 3F

sofa w stylu skandynawskim

źródło: yoursofa.pl

4. Sofa Dakota

sofa w stylu skandynawskim

źródło: agatameble.pl

5. Sofa Kayla

sofa w stylu skandynawskim

źródło: abra-meble.pl

5. Sofa Moon

sofa w stylu skandynawskim

źródło: gawin.pl

6. Sofa Harris

sofa w stylu skandynawskim

źródło: agatameble.pl

7. Sofa Malmo i Porto 3DL

 

sofa w stylu skandynawskim

źródło: hawex-meble.pl

 

Gdy tak widzę je wszystkie zebrane, muszę przyznać, że są podobne. Tym większe jest zaskoczenie, gdy w salonie meblowym można na nich usiąść i poza wyglądem, sprawdzić ich wygodę. Stałam się specjalistką w tropieniu meblowych ekspozycji w Warszawie. My póki co mamy swój typ. Jednak jako, że do zakupu jeszcze chwila, to kto wie, co nam jeszcze wpadnie w oko?

Tymczasem jak Wam się taka sofa podoba? Czy jesteście zupełnie na nie? Pomóżcie, bo wybór trudny!

(Visited 1 356 times, 1 visits today)

You Might Also Like

  • Majhia

    Mam sofę Harris z AgataMeble, tez w żółtym kolorze, który pokazałaś na zdjęciu 🙂 jest bardzo zgrabna, pieknie wyglada w salonie. Do siedzenia jest wygodna, chociaż poduchy się czasem trochę odkształcają i trzeba je poprawiać. Jako łóżko do spania jest ok, chociaż strona od brzegu jest mniej wygodna, bo dzielona na pół, ale jeśli ma pełnić tylko funkcje sofy dla gości, to nie jest zle 🙂

    • Dzięki wielkie za komentarz! Ja Harrisa tylko w salonie testowałam i właśnie o taki żółciutki wpadł nam w oko. Ale do decyzji jeszcze daleka droga. Domyślam się, że przez to dzielenie jest mniej wygodnie do spania, ale znaleźć taką sofę bez podziału to już w ogóle wyższa szkoła jazdy. Ale dokładnie jak piszesz, to tylko tymczasowo dla gości, więc chyba jak dla gości to da radę 🙂 Bo rodzice tym razem, będą mieli swoje łóżko! Koniec spania na kanapie.. jupi!