Moodro bistro & cafe – bardzo bardzo dla dorosłych i dzieci

Kiedy jestem w Katowicach, zawsze staramy się z Moniką spotkać i odkryć miejsca, w które możemy zabrać ze sobą nasze dziewczynki. Tym razem, udało się znaleźć miejsce blisko domu, z łatwym dojazdem i przemiłą obsługą. A byłam tam dwa razy, więc upewnić się w swojej opinii mogłam.

 

Zanim Wam jednak o nim opowiem chciałabym jedynie wspomnieć, jak je znalazłam. Pomocne okazały się mamy z fanpage’a Katowice.dla.mam, do których zwróciłam się z zapytaniem, gdzie iść? Co robić? Gdzie szukać? Szybko umieściły moje pytanie u siebie na profilu i dzięki temu dostałam garść propozycji. Dzięki Dziewczyny!

Spośród kilku propozycji, wybór padł na Moodro. A konkretniej Moodro bistro & cafe. Niby takie niepozorne i niewielkie w sumie miejsce ale wiecie co się liczy najbardziej? To, że chce się tam wracać. No i nie ukrywajmy, lokalizacja też ma znaczenie, a ta w tym przypadku jest naprawdę ciekawa.

Moodro znajduje się na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie dojazd jest łatwy i prosty. Nawet autobusem, co miałam okazję sprawdzić i ja i Monika. Wspominałam Wam, że gościłam w ich progach dwa razy i dwa razy trafiłam na fantastyczną pogodę. A to ważne, bo Moodro mieści się w przestronnym szklanym pawilonie, dzięki czemu w środku jest mnóstwo światła, słońca i aż chce się tam być. Z okien można dostrzec jedno z bardziej znanych osiedli w Katowicach, osiedle Gwiazdy ale spokojna głowa, ogólnie panorama z okien jest miła dla oka, bo jest też odrobina zieleni ale przede wszystkim – światło. To naprawdę dużo daje „robi” to miejsce.

moodro

Pomieszczenie może nie jest największe ale wystarczające. Urządzone w sposób lekko minimalistyczny, przytulny. Są loże, pufy i długi stół do wspólnego biesiadowania, czyli co komu bardziej pasuje. Menu jest ciekawe, osobiście sprawdziłam sałatkę polecaną mi przy pierwszej wizycie i rzeczywiście – łosoś marynowany w burakach, zamówiłam też jogurt z musli – wyszły im pysznie.

Kiedy byłyśmy tam z Moniką, poprosiłyśmy o ciasto i chyba obie byłyśmy zgodne co do tego, że pycha. Pycha, że palce lizać i tylko głupio nam było zamówić dokładkę, nawet jeśli powiedziałybyśmy, że to dla naszych córek. Raczej by nam nie uwierzyli 😉

moodro

Obsługa za każdym razem miła, uprzejma, uśmiechnięta. Z góry przepraszam (i pozdrawiam!) pana z obsługi, który niemal wpadł na piłkę, którą bawiła się moja córka z kolegą i który obrócił to po prostu w śmiech. Serdeczne podziękowania dla Pani właścicielki lokalu, która z uśmiechem wita takie mamy jak my z dziećmi i cieszy się na nasz widok.

No dobra, a co z kącikiem dla dzieci? W zasadzie widzę tylko jeden jedyny jego minus  – że mieści się tuż przy drzwiach, co czasem powoduje niezamierzone bliskie spotkanie dopiero co wchodzących z biegającymi lub raczkującymi dziećmi gdzieś pod nogami ale skoro ściany są szklane to widać, kto jest w środku.

Jest bardzo pomysłowo postawiony drewniany domek, z poduszkami i kocami w środku. Są zabawki, książki, kredki i klocki. Jest fotelik i krzesełka. Dzieci, jak to dzieci, biegają po lokalu, co nie przeszkadza obsłudze pracować i są wyrozumiali. Dzięki temu można czuć się w środku naprawdę swobodnie.

Wiem, co mówię, bo przerabiałam opcję córka + raczkujący i prawie chodzący bobas oraz córka + córka Moniki, czyli dwa tajfuny. Ekipo Moodro, dajecie radę!

Wspominałam już o toalecie? Nie? To muszę, bo rzadko widuje miejsce przestronne, w którym właściciel zadbał o takie szczegóły jak kosmetyki i gadżety dla kobiet, a nie tylko mydło i ręczniki papierowe do wytarcia rąk.

Przeczytałam gdzieś, że nazwa lokalu, Moodro, nawiązuje do słów: ”modro”, czyli modro kapusta oraz ”mood”, czyli nastrój. Jeśli nie jesteście akurat ze Śląska, to powiem tylko, że modro kapusta to w zasadzie tradycyjna potrawa na śląskim obiadowym talerzu. Podoba mi się pomysł takiego połączenia i zabawa słowami 🙂

Nie wiesz, gdzie schować się przed letnim upałem z dziećmi? Zimą marzy Ci się zaszyć w przytulnym miejscu i ze smaczną kawą w dłoni? Wpadajcie do Moodro, polecamy z całych matczynych serc.

(Visited 945 times, 1 visits today)

You Might Also Like

  • Powiem ci, że miejsce wygląda przesympatycznie a jeśli dodatkowo jest przyjazne dzieciom to już rewelacja. Być może się wybiorę 🙂 pozdrawiam

    • Justyna, polecam bardzo! Byłam dwa razy i dwa razy zostałam pozytywnie zaskoczona. Obsługa cierpliwa, uśmiechnięta, kącik zajmuje dziecię chociaż na chwilę no i te obłędnie dobre ciasta! 😉 W upały idealnie jest schować się tam i lekko ochłodzić :))
      Jeśli się wybierzesz, to daj znać, czy też wrócisz zachwycona 🙂