Kochanie, życzę Ci…

Kochanie moje,

Składanie sobie świątecznych życzeń to taka szczególna chwila, w której otwieram szeroko drzwiczki do mojego serca. A chowam w nim wszystkie moje troski o Ciebie i Twoją przyszłość, a jednocześnie chowa się tam ogrom moich marzeń względem Ciebie.

Wiesz, świat jest miejscem pięknym, niesamowitym i wyjątkowym. To od Ciebie tylko zależy, jak i czy odkryjesz je w swoim życiu. Miej zawsze oczy i uszy szeroko otwarte, bądź głodna wiedzy i otaczającej Cię rzeczywistości. Nie poprzestawaj na drobnostkach, mierz wysoko i daleko, nie pozwalaj sobie podcinać skrzydeł. Pamiętaj, że sky is the limit.

Kochanie moje,

Życzę Ci, by otaczająca Cię rzeczywistość nie była dla Ciebie straszna, groźna i niebezpieczna. By przyszło Ci żyć na świecie, w którym miłość i dobro przezwyciężają zło, pychę i nienawiść. Wzajemne uprzedzenia i niechęć. By widmo wojen i utarczek było Ci znane tylko z książek i opowieści. By inność nie budziła obaw i strachu. Byś codziennie wieczorem, zamykając powieki, zasypiała spokojnie i pewna następnego dnia.

Życzę Ci, by uprzejmość i życzliwość ludzka nie była niczym, dla Ciebie i innych otaczających Cię ludzi, niezwykłym. By była wpisana była w Waszą codzienność i relacje międzyludzkie. Byś o dobrych uczynkach nie czytała w prasie i nie oglądała w TV jako zjawisko, ale była tego świadkiem na co dzień. Czyń dobro i niech dobro powraca do Ciebie. Niczym karma.

Życzę Ci, by w Twoim życiu nie było podziałów na lepszych i gorszych. By liczyło się to, co sobą reprezentujesz jako człowiek i kobieta a nie wiara jaką wyznajesz, płeć, zasobność portfela czy układy.

Życzę Ci, by świat się opamiętał. Byś żyła w świecie wolnym, otwartym na inność, tolerancyjnym. Nie daj sobie założyć klapek na oczy, nie stawiaj muru po obu stronach. Miej przed sobą szeroki horyzont, bo wiele wspaniałych przygód i chwil dzięki temu Cię czeka. Człowiek uczy się całe życie, chłoń tę wiedzę jak gąbka.

I jeszcze na koniec…

Życzę Ci, by decyzje podjęte przez nas rodziców, dla nas samych i dla Ciebie, okazały się tymi najlepszymi. Bo nie ma dla nas spraw ważniejszych, niż wspólne szczęście i radość z bycia w tym miejscu, w którym jesteśmy wszyscy razem.

Kocham Cię.

Mama.

(Visited 357 times, 1 visits today)

You Might Also Like